Az égéstermék bevezetésére a kéménykürtő falában bekötő-csatlakozó nyílást kell kiképezni. A füstcső és a kéménykürtő csatlakozásához szükséges szerkezeti elem a bekötő-nyílásba légmentesen beépített és rögzített falihüvely, füstcsővel rendelkező áthelyezhető tüzelőkészülékeknél.
Ha a falihüvelyhez nem csatlakozik füstcső, akkor a bekötőnyílást szabványos falidugóval kell lezárni. A falihüvely és a falidugó méreteit az 1. táblázat tartalmazza. (I = 80 ± 3 mm/ Cserépkályha bekötéséhez samottal kevert anyagból formázott, égetett agyag karmantyús toldócsövet kell beépíteni a bekötőnyílásba. A falazott kéménytest tetőtéren belüli szakaszát Hvb 10 jelű különleges belső vakoló mészhabarccsal durván be kell vakolni és a vakolatot le kell dörzsölni. A tetőn kívüli szakaszt Hvk 10 jelű, különleges homlokzati vakolóés hézagolóhabarccsal telibe kell hézagolni.
A kéménytest tető feletti szakaszát kéményfejnek nevezzük. Építésére a fokozott igénybevétel miatt, külön technológiai és anyagminőségi előírások vonatkoznak. A tetősík felett 1,5 m-nél magasabb kéményt kihajlásra kell méretezni és szükség esetén rögzíteni (pl. kikötni, kitámasztani) kell.
A kéményfejet fedkő zárja le. Ez előregyártott vagy monolit vasbeton szerkezet. Kialakítása a kéménykürtő keresztmetszetét ne csökkentse, vastagasága 6-10 cm, szélei felé 1-1,5%-os lejtésű legyen. A fedkő külső peremén vízorrot kell kialakítani, hogy a csapadékvíz ne kerüljön a kémény falára. A kitorkollást módosító szerkezetek a csapadék kéménybe jutását, továbbá a szél zavaró hatását csökkentik, és az égéstermék kedvezőbb, jobb kiáramlását biztosítják.